Server Bilgileri

Server Adı : metin2 server kurulumu
Zorluk : Kolay
Durum : Offline
E.Tarihi : 2021-03-29 15:35:05
Puan : 0 Oy
Arama Motorlarını Ara : Google Yandex
Sosyal Medya'da Serverini Paylaş !
Banner Kodu

reklam-alani-300x250

metin2 server kurulumu

 

http://editsizserverler.org/  metin2 oyunu nasıl kurulur tum anlatımlar konu başlıgı altındadır.

 

 

Metin2 pvp server kurmak istiyorum, nereden başlamalıyım? Metin2 pvp server nasıl kurulur, metin2 pvp nasıl açılır hiç bir fikrim veya teknik bilgim yok, ne yapmalıyım?

Metin2 pvp açmak istiyorum nelere ihtiyacım var, metin2 pvp server açmak zor mu, ben yapabilir miyim?

Nasıl metin2 pvp server kurulur öğrenmek istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz.

Bir çok metin2 oyuncusunun zaman zaman aklına gelen bir sorudur bu. Metin2 pvp server nasıl kurulur? Şöyle güzel bir server açsak, ep satsak kısa yoldan zengin olsak diye düşünür dururlar. Kısmen mümkün olsada iş pratiğe geldiği zaman bir hayli zor.

Bu metin2 pvp kurma rehberimde size 4 şey garanti ediyorum;

1- Nasıl metin2 pvp server kurabileceğinizi anlatacağım

2-Anlatırken sizin hiç bir teknik veya kodlama bilginiz olmadığını varsayıp ona göre anlatacağım.

3-Ücretsiz bir şekilde takıldığınız noktalarda yorum atmanız dahilinde sizlere yardımcı olacağım.

4-Metin2 pvp nasıl açılır rehberi daha önce metin2 pvp server kurma ile ilgili en kapsamlı rehber olacak.
Metin2 Pvp Kurmak İçin Neler Gerekli ?

Metin2 pvp server kurma genel hatları ile 5 adımdan oluşmakta;

1-İlk olarak bir alan adı ve hosting alacağız,

2-Aldığımız bu hosting ve alan adı üzerine bir metin2 pvp panel kuracağız.

3-Oyun dosyalarını barındırabilmek için bir adet VPS, VDS ya da Dedicated sunucu alacağız.

4-Aldığımız sunucuya bir metin2 server files kuracağız.

5-Son olarak oyuna giriş yapabilmek için metin2 pack dosyası oluşturacağız

Örneğin metin2 pack dosyası oluşturacağız dediğime bakmayın, size bunu yapmanızı öğretmem saatlerinizi alır o kadar çok ince detay var ki işin içinden çıkamazsınız. Sadece yapılan aşamaları part halinde söyledim. Yoksa bunların hepsi önünüze sunulacak zaten merak etmeyin.
Domain ve Hosting Nedir ?

Host ve domain ne demek? Belki ilk defa duyduğun bu terimleri hemen açıklayalım.

Hosting: Sitenizin dosyalarını barındıracağınız sunucu.

Domain: Domain ise sitenizin ismidir, yani metin2blog.com gibi siteisminiz.com gibi.
Peki Metin2 PvP Panel Nedir ?

Metin2 pvp panel, hostinge yükleyeceğiniz site dosyalarıdır. Örneğin oyuncularınızın server’a kayıt olması, oyunu indirmesi, nesne markete girmesi, ticket atması gibi temel fonksiyonları içerir. Genellikle metin2 panelleri PHP web dili ile yazılır.
VPS, VDS, Dedicated Nedir ?

VPS : Virtual Private Server’in kısaltması olan VPS sunucuların bölünerek sanallaştırılmasıdır. VPS sunuculara metin2 kurulabilmektedir.

VDS: Virtual Dedicated Server’’in kısaltmasıdır. VDS’ler birbirlerinden bağımsız olarak çalışırlar. Bu sebeple vps ile arasındaki fark VDS’nin paylaşımsız olmasıdır.

Dedicated: Komple fiziksel bir sunucuyu kiralayıp istediğiniz gibi sanallaştırıp, istediğiniz gibi yönetebileceğinizi düşünün. İşte buna Dedicated Server denmektedir. Örneğin 16 GB Bir dedicated kiralayarak 16 adet 1GB’den Metin2 Sunucu kurabilir ya da yüksek bir oyuncu kitlesine sahipseniz 1 adet 16 GB Metin2 server kurabilirsiniz.
Metin2 Pvp Kurma Maliyeti Nedir?

Eğer metin2 pvp kurmak için bu işlere bir miktar ödeme yapılması gerekiyor, bütçe tamamen size kalmış.

Metin2 pvp kurmak öyle maliyetli bir işlem değil. Hatta oldukça ucuz bir işlem. Burada işin maliyeti reklama gidiyor. Yani oyunu kurmak ucuz, tanıtmak pahalı.

Domain: Yıllık yaklaşık 60-70 TL bir ücreti var

#Hosting: Yıllık 100 TL’ye kaliteli bir hosting kapatırsınız

#Metin2 Pvp Panel: Sitemizde bir çok ücretsiz metin2 pvp panel var beğendiğinizi kurabilirsiniz.

#Metin2 Sunucu: Aylık ödeme yapacaksınız ortalama 100 TL başlangıç için işinizi görür.

Metin2 pvp açma fikrinizi bu yazımı takip ederek hayata geçirdiğinizde ilk başta vereceğiniz toplam tutar 300-400 TL arası olacaktır. Sonrasında zaten sadece sunucu kiranızı ödeyeceksiniz.

Tabii bu maliyetleri tüm pvp serverlar aynı bazda ödüyor diye birşey yok. Kimisi vardır ben bir bilişim firması ile çalışmak istemiyorum der direkt verimerkezinden sunucu kiralar maliyet artar. Kimisi ben hazır panel kullanmayacağım der maliyet artar. Tamamen size bağlı.
Domain ve Hosting Satın Alma

Domain ve hosting satın almak için GoDaddy firmasını kullanabilirsiniz. Siteleri türkçe olduğu için kolay bir şekilde domain ve hosting satın almanız mümkün. Siz satın alma işlemini tamamladıktan sonra mail adresinize FTP bilgileri gelecek. Bunları bir köşede saklayın yeter.
Metin2 Sunucu Kiralama

Domain ve hostingimizi aldık ama ne eksik? Bir metin2 sunucumuz yok. Metin2 güvenilir bilişimler adlı makalemizi inceleyip içinize sinen bir bilişim firmasından sunucu kiralayabilirsiniz.

    4 GB RAM
    50 GB SSD
    Sınırsız Trafik

Başlangıç olarak bu özelliklerde bir sunucu işinizi görecektir. Abartmaya gerek yok daha fazla online yaparsanız ve sunucunuz kiralarsa paketinizi yükseltebilirsiniz. Evet beğendiğiniz bir sunucuyu gördünüz ve satın aldınız.
Metin2 Pvp Panel Kurma

Sunucuyu satın aldınız, oyunun ismini zaten domain ve hosting alırken seçmiş olmanız gerekiyordu. Sunucuyu ödedikten sonra ilgili firmaya bir ticket gönderiyorsunuz. Ticket’e hosting ve domain alırken yazdığınız mail adresine gelen ftp bilgilerini yazıp, kendi sitemi kullanacağınızı belirtip panel kurulumu istiyorsunuz.

Panel kurulduktan sonra içinize sinmezse sitemizde bulunan metin2 pvp panel kategorisinden beğendiğiniz paneli kurabilirsiniz.
Metin2 Pvp Reklam Verme

Oyunu kurdunuz, sitenizi açtırdınız, pack dosyalarınız hazır..

Bir baktınız kimse kayıt olmuyor, uyudunuz uyandınız sadece siz ve belki bir kaç arkadaşınız var. Nerde hata yaptım diye düşünüyorsunuz. Çok basit; Reklam yapmadınız ki? Sizin oyununuzu nasıl keşfedecek bu oyuncular. Merak etmeyin size bu işin püf noktalarından başka bir yazımda bahsetmiştim. Metin2 pvp server reklam tavsiyeleri makalemizden faydalanabilirsiniz. Hani şu süslü püslü dekolteli X serveri açılıyor ben de şaman karakterim ile orada olacağım diyen fenomenler varya. İşte o tarz reklamlardan bahsediyorum. Metin2 ile ilgili içerik üreten youtuber’lardan tutun da külotumu demirci çalmış diyen estetik fenomenlerine kadar.

Etiketler

metin2 server kurulumu kayıt, metin2 server kurulumu indir metin2 server kurulumu anasayfa